Szkolenie

Naszą szkołę po raz kolejny w tym roku odwiedzili goście. Tym razem byli to przedstawiciele firm, które starają się swoim działaniami wprowadzać pozytywne efekty do naszego życia i naszych budynków mieszkalnych. Dzięki ich staraniom możemy zmniejszyć nakłady na ogrzewanie budynków oraz zmniejszyć tzw. niską emisję, która jest odpowiedzialna za powstawanie smogu.

Pierwszym prelegentem był przedstawiciel firmy TGA Consulting p. Tomasz Strugaru. Firma wykonuje termomodernizacje pianą  poliuretanową. Uczniowie dowiedzieli się w jakim celu wykonuje się termomodernizacje, jakie są różnice pomiędzy różnymi materiałami izolacyjnymi, jakie są obecne i przyszłe normy dotyczące wymagań izolacyjności cieplnej budynków. Poznali też technologię wykonania omawianych izolacji.

Dzięki p. Dariuszowi Błaut z firmy DEFRO uczniowie poznali schemat powstawania smogu w powietrzu i sposoby jego zapobiegania. Firma DEFRO jest długoletnim wytwórcą kotłów centralnego ogrzewania. Słuchaczom przedstawione zostały wymagania dotyczące kominów, jakości paliw i pieców grzewczych. Wskazane zostały wszelkie nieprawidłowości prowadzące do powstawania niskiej emisji. Uczniowie dowiedzieli się też jak dobrać kocioł do domu oraz jak zapobiegać smogowi.

Obaj panowie zachęcali do wspierania wszelkich działań poprawiających jakość naszego powietrza. My również zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy w tym temacie oraz do udziału w konkursie plastycznym pt. „Czyste powietrze dla Jaworzna”. Prace konkursowe w dowolnej technice plastycznej i formacie min. A4 należy składać do końca marca. Na wszystkich uczestników czekają nagrody za udział, a zwycięskie trzy najlepsze prace poza nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmy TGA Consulting i DEFRO zostaną zaprezentowane 14 kwietnia 2018 podczas Jaworznickich Targów Twój Dom i Twoje Otoczenie.

Przedstawicielom firm TGA Consulting i DEFRO serdecznie dziękujemy za prezentacje.