Bezapelacyjne zwycięstwo ZSP nr 3 w XVI Miejskim Przeglądzie Humoru!

Grupa młodych zapaleńców z ZSP nr 3 wystąpiła 23 listopada 2016 roku na cyklicznym przeglądzie form kabaretowych „Śmiej się Pan z tego”…i zdobyła I miejsce!

Jurorzy (pani Marlena Budak – artystka CK „Teatr Sztuk”, pan Jarosław Wewióra ­– śpiewak operowy, dyrektor Teatru Muzycznego „Arte Creatura” oraz pan Michał Łyp ­– reżyser dźwięku w MDK) nie mieli problemów z wytypowaniem zwycięzców. „Kiedy chłopaki wyszły na scenę, było już pozamiatane” – stwierdził kolokwialnie jeden z jurorów w nieoficjalnej rozmowie z opiekunem grupy (już po rozdaniu nagród).

Występ czterech niezwykle uzdolnionych aktorsko uczniów naszej szkoły jako jedyny wzbudził też żywe reakcje widzów i zakończył się głośną owacją zgromadzonych w sali audiowizualnej.

Dawid Grędziński, Mikołaj Pindych, Piotr Pabiańczyk i Bartosz Wierzbiak w błyskotliwy sposób zinterpretowali znakomity tekst Jeremiego Przybory popularnie zwany „Gburletem”, a będący parodią Szekspirowskiego „Hamleta”. Najmniej liczny spośród zgłoszonych zespołów dzięki pomysłowości poradził sobie z tekstem rozpisanym na sześć ról, dając prawdziwy popis aktorskiej charyzmy, inwencji, muzykalności oraz dowód wyjątkowej vis comica.

Czekamy na następne przedstawienia i sukcesy!

[Not a valid template]