16 października 2015 roku.

fotorelacja z uroczystości

Uroczystość 70-lecia Szkoły za nami. Obchody jubileuszowe odbyły się 16 października 2015 roku. O godzinie 9:00 w Kolegiacie Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny w Jaworznie odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich, którzy tworzyli historię Szkoły – Uczniów, Rodziców i Pracowników:

-za tych, co odeszli…

-za tych, co tworzyli przeszłość…

-za tych, co tworzą teraźniejszość i kreują przyszłość…
Po mszy wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie odbyły się uroczystości, nad którymi patronat objął Komitet Honorowy w składzie:

Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski – Proboszcz Parafii Św. Wojciecha i Katarzyny

Pan Paweł Silbert – Prezydent Miasta Jaworzna

Pan Wiesław Więckowski – Przewodniczący Rady Miejskiej

Pan Mieczysław Salachna – długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 3 im. Jana Pawła II

Pan Adam Gębołyś – długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

Pan Bogdan Biś – absolwent szkoły, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Życzeniom od przybyłych gości nie było końca. Z wielka dumą słuchaliśmy o sukcesach naszej szkoły i podziwie, jakim darzą ją wszyscy zebrani. Zadowoleni słuchaliśmy o wspaniałych wynikach egzaminów zawodowych, co podkreślił przedstawiciel OKE. Najpiękniejsze słowa padły z ust pani Henryki Stachańczyk, prezes ZNP w Jaworznie. Usłyszeliśmy, że inne szkoły powinny korzystać z naszego dorobku, doświadczenia i tego, co udało nam się wypracować przez te siedemdziesiąt lat.

Po oficjalnej części nadszedł czas na program artystyczny. Nasi uczniowie przenieśli nas do najważniejszych momentów z historii ZSP3 i ZSP1. A że – jak stwierdzili – urodziny to czas zabawy, kiedy to życzenia do jubilata płyną śpiewająco, w takim też charakterze przedstawili ważne chwile. A wśród nich znalazło się między innymi kształcenie górników, utworzenie klas sportowych, nadanie imienia Jana Pawła II szkole, połączenie ZSP1 i ZSP3, czy też wyjazdy na zagraniczne praktyki. Skoczna muzyka i radość występujących przeniknęła nawet do publiczności, co widać było nie tylko na ich twarzach ale też w zachowaniu. Goście klaskali w rytm muzyki, z zaciekawieniem wsłuchiwali się w jakże ciekawą historię szkoły z bogatą tradycją.

Cieszymy się, że tak wielu gości chciało cieszyć się z nami jubileuszem. W takich momentach widać, ilu przyjaciół dorobiliśmy się od początku istnienia szkoły. Ktoś powiedział, że jeśli ma się ich tyle, co palców u jednej ręki to wystarczy. Mając tylko jednego, można już być szczęśliwym. Patrząc na tłum uśmiechniętych twarzy jesteśmy pewni, że sukces naszej szkoły to przede wszystkim wspaniali ludzie, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, absolwenci, pracownicy i wszyscy, których sercu bliski jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie.[Not a valid template]


 

O naszym Jubileuszu można już przeczytać na Jaworznickiej Stronie Miejskiej:
70-lecie szkoły na „Górce”

Jaworznickim Portalu Społecznościowym:
70-lecie ZSP 3 im. Jana Pawła II. Był czas na wspomnienia

i stronie Parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
 Jubileusz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jaworznie