Nauczyciel sukcesu – Malta

W lutym i lipcu dwie grupy nauczycieli z naszej szkoły polecą na Maltę w ramach projektu „Nauczyciel sukcesu” w programie „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Państwo Malta to archipelag kilku wysp, z których główna – Malta, jest niewiele większa od Jaworzna, natomiast ludność całego państwa to niewiele więcej od ludności Katowic. A mimo tego to niewielkie państewko dwa razy w swojej historii wpłynęło na losy całej Europy, natomiast zabytki i walory środowiska naturalnego mogą oczarować chyba nawet najwybredniejszych turystów. Ciepły klimat, czyste i ciepłe morze z bajecznymi zatoczkami i pięknym klifowym wybrzeżem, budowle megalityczne starsze od piramid Egiptu, przepiękne barokowe kościoły, a do tego historia zakonu joannitów, którzy przez ponad dwieście lat panował nad Maltą i od niej nazywany jest też Zakonem Kawalerów Maltańskich, wszystkie te atrakcje związane są z tym niewielkim krajem położonym na krańcu Europy.