Piramida kariery -jak efektywnie zaplanować karierę zawodową

W dniach 7 i 14 stycznia 2019 roku odbyły się warsztaty pt.”Piramida kariery -jak efektywnie zaplanować karierę zawodową”, które przeprowadziła pani Magdalena Piech-Baran z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas trzecich technikum ( technik usług fryzjerskich i technik mechanik pojazdów samochodowych). Na pierwszych zajęciach uczestnicy pracując w grupach, odpowiadali sobie na pytania: jaki powinien być idealny pracownik oraz jakie cechy i umiejętności powinien posiadać. Następnie uczniowie dyskutowali, gdzie poszukiwać informacji o trendach na rynku pracy, o zawodach i dokształcaniu się. Omawiali również sposoby podejmowania decyzji i ich realizację. Trzecioklasiści ocenili zajęcia jako interesujące, ciekawe i przydatne.