„Twój dom, twoje otoczenie”

19–20. 03 –  XIX Jaworznickie Targi „Twój dom, twoje otoczenie” – Budownictwo, Ogrzewanie, Wnętrza

W miniony weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS po raz kolejny odbyły się targi „Twój dom, Twoje otoczenie”. Zwiedzający mogli obejrzeć stosika firm budowlanych oraz zajmujących się wyposażeniem domu i nawet ogrodu. Tradycyjnie nasza szkoła również miała swoje stoisko, gdzie zainteresowani mogli obejrzeć prezentację szkoły i kierunków nauczania, otrzymać ulotkę informacyjną oraz odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania.

Nowością było szkolenie, w którym uczestniczyło prawie 40 uczniów naszej szkoły. Dzięki uprzejmości firm Riser oraz Centrum Budowlanemu Rampa Imielin młodzi ludzie mogli nauczyć się murowania ściany z pustaka ceramicznego otworowego oraz kładzenia nowoczesnych tynków cienkowarstwowych. Obejrzeli pokaz wykonywania nowoczesnych powłok malarskich z farb tradycyjnych i strukturalnych. Dodatkowo mogli poznać zasadę działania i przetestować niwelator laserowy. Każdy z uczestników na koniec otrzymał z rąk przedstawicielek ww firm zaświadczenie.

Dorota Jońca