XIV Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna

moj2016

im. Krystyny Bochenek
o tytuł Mistrza Ortografii

Dnia 4 listopada po raz czternasty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie był organizatorem Mistrzostw Ortograficznych Jaworzna im. Krystyny Bochenek. Mistrzostwa objęli honorowym patronatem: Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer, Prezydent miasta Jaworzna pan Paweł Silbert oraz Fundacja im. Krystyny  Bochenek. 

Do pisania dyktanda przystąpiło ponad 65 osób. Wśród nich znalazła się  młodzież  ze  szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych a także  dorośli.

Autorką tegorocznego dyktanda była pani dr Barbara Wolek- Kocur, doktor nauk humanistycznych, medioznawca, kulturoznawca, socjolog, wykładowca Katedry Kulturoznawstwa i Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Tekst dyktanda – w opinii piszących- nie należał do najłatwiejszych, ale miał wydźwięk humorystyczny.

Po napisaniu dyktanda i przerwie wszyscy uczestnicy mogli podziwiać popis dwóch wokalistek z jaworznickiej Fabryki Talentów, a następnie wysłuchali  wykładu pani doktor Barbary Wolek- Kocur na temat magii w języku.

Nad właściwym przebiegiem dyktanda czuwało jury i po kilkugodzinnej pracy ujawniło werdykt.

 

ZWYCIĘZCY

GIMNAZJUM

I miejsce Grażyna Bilny- Brandys – Gimnazjum nr 4

II miejsce Natalia Niechwiej – Gimnazjum nr 4

III miejsce – Anna Kler – Gimnazjum Mysłowice

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

I miejsce – Katarzyna Sielska – LO 1 Mysłowice

II miejsce – Dominika Mocek – LO 3

III miejsce – Marcin Mistarz – LO 3

DOROŚLI

I miejsce – Rita Mazurkiewicz

Gratulujemy!!

[Not a valid template]

Tekst dyktanda .

Regulamin konkursu ortograficznego 2016.

Artykuł w serwisie jaworzno.naszemiasto.pl