„Żyj zdrowo i świadomie”.

W dniu 14.06.2016 o godzinie 1040 odbył się quiz „Żyj zdrowo i świadomie”, którego celem było: propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyka przeciwdziałająca używaniu nikotyny oraz zażywania środków psychoaktywnych, a także uzmysłowienie zasad zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.
Do współzawodnictwa przystąpiło 9 dwuosobowych zespołów z poszczególnych klas. Quiz obejmował cztery wstępne rundy, w których skala trudności pytań rosła. Do piątej rundy zakwalifikowane zostały trzy zespoły.
Poza zespołami bezpośrednio uczestniczącymi w quizie w zdarzeniu wzięli udział także inni uczniowie naszej szkoły, którzy ochoczo dopingowali swoich kolegów.
Żyj zdrowo i świadomie2Pomiędzy rundami pojawiły się krótkie filmy edukacyjne na temat: profilaktyki palenia tytoniu, picia alkoholu, zdrowego odżywiania.
Okazało się, że quiz wzbudził duże zainteresowanie wśród wszystkich zebranych i był okazją do wspólnej aktywności.
Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Jaworzna, wszyscy mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku w postaci: truskawek, melona oraz deseru z jogurtu naturalnego, musu truskawkowego, brzoskwini, melona, kiwi i jagód. Natomiast uczestnicy otrzymali gorzkie czekolady 55% Wedel i suszoną żurawinę, a członkowie wygranych zespołów paczki pełne zdrowych łakoci i przekąsek (orzechy laskowe, orzech nerkowca, migdały, żurawinę, czekoladę 70% Lindt Creation, gorzką czekoladę do picia Wedel, ciastka owsiane bez dodatku cukru).
Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę i gratulujemy zwycięzcom.

Dominika Ratajczyk