21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcamy, aby szkoły podjęły działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpośrednie włączenie się w tę akcję może polegać między innymi na przeprowadzeniu rozmów i wspólnej refleksji uczniów i dorosłych oraz poprzez umieszczenie przed budynkami szkół przy drogach wykonanych przez uczniów plakatów, banerów itp…. informujących o tym wydarzeniu. Można również wykorzystać załączony plakat. Jednocześnie zachęcamy o przeslanie na adres e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl zdjęć przygotowanych przez dzieci i młodzież plakatów. Najciekawsze zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, których administratorem jest Policja.

Każdego dnia na drogach Europy ginie 70 osób. Jeszcze więcej musi żyć z ciężkimi, zmieniającymi życie obrażeniami ciała. Wyzwanie dla nas wszystkich to zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych… do ZERA! Do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach możemy przyczynić się wszyscy. Przyłącz się do projektu EDWARD!