Habemus papam…

16 października 1978 roku to data ważna dla Kościoła na całym świecie, a w szczególności dla Polaków. To właśnie wtedy nasz rodak został papieżem. Społeczność naszej szkoły wspomina ten dzień w sposób szczególny, gdyż święty Jan Paweł II jest jej  patronem.

Jak co roku uczniowie klas pierwszych zgromadzili się pod tablicą upamiętniająca naszego patrona, by podczas uroczystego apelu wysłuchać programu słowno – muzycznego przygotowanego przez koleżanki i kolegów starszych klas. W czasie apelu mogliśmy ponownie przypomnieć sobie historię wyboru naszego rodaka na Stolicę Piotrową, przywołać jego dzieła i jeszcze lepiej zrozumieć istotę jego świętości. Przypomnieliśmy sobie też jego najważniejsze przesłanie, które kierował do młodych:
„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”