Wadowice 2018

Rok 2018 jest szczególny z wielu względów. Dla naszej społeczności szkolnej jest ważny, gdyż świętujemy 40-lecie pontyfikatu naszego patrona, Jana Pawła II, do tego czcimy 100-lecie niepodległości Polski. A dla uczniów klas pierwszych to początek kolejnego etapu swojej edukacji.

I to właśnie uczniowie klas pierwszych zwiedzili nowoczesną wystawę w Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.Wystawa nie tylko pozwoliła poznać życie i działalność człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabrała nas, zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski. Towarzyszący grupie przewodnik przybliżył nam najważniejsze tematy przedstawione na wystawie. Zwiedzanie Muzeum wywarło ogromne wrażenie na młodzieży, zwłaszcza za sprawą zastosowanych w ekspozycji wielu nowoczesnych urządzeń multimedialnych.

W Bazylice Mniejszej Ofiarowywania Najświętszej Maryi Panny na Placu Jana Pawła II w zadumie przy zabytkowej chrzcielnicy wyobraziliśmy sobie chrzest małego Lolka.

W pięknym słońcu, z bezchmurnym niebem spacerowaliśmy po wadowickim rynku i poznawaliśmy smak wadowickich kremówek, które po latach podczas pielgrzymki do rodzinnego miasta, wspominał Jan Paweł II.

Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w fakty z biografii Karola Wojtyły. Teraz już rozumiemy, w czym tkwi duma naszej szkoły!

Uczniowie klasy 1 tme i 1 ts

Renata Witek