X Rajd Papieski X 2015

Po raz X  w sobotę 17 października odbył się Rajd Papieski. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć delegacji z naszej szkoły. Sobotni ranek nie nastrajał nas optymistycznie, lało jak z cebra. Jednak po modlitwie w Kolegiacie św. Wojciecha i błogosławieństwie naszego księdza Pawła nie spadła na nas już ani jedna kropla deszczu. Niektórzy twierdzili nawet, że to zasługa Jana Pawła II. Po wyjściu z Kolegiaty udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szczakowej, przechodząc po drodze przez Geosferę. Szło się wyśmienicie w miłym towarzystwie, choć trzeba było ominąć kilka kałuż (sic!).  Gdy dotarliśmy do celu czekała na nas gorąca herbatka, tradycyjne drożdżówki i maślanka(sic!). Ci, którzy wystraszyli się deszczu niech żałują.