XIX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W tym roku , na XIX pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, Jasna Góra przywitała nas deszczem.  Alenasz patron czuwał nad nami i po chwili „wyszło” słońce i towarzyszyło nam podczas całej Mszy Św.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. To tytuł książkipapieża Jana Pawła II, który pochodzi od słów, które wg Ewangelii Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu.

W pielgrzymce uczestniczyło 240 placówek oświatowych noszących imię papieża, wielkiego Polaka. Najmłodszymi były przedszkolaki, a najstarszymi uczniowie szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

Naszym celem było przygotowanie się do obchodów 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, który przypadnie 20 maja 2020 r.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz 20 w tym samym miejscu, w dobrych humorach, zdrowiu i słonecznej pogodzie.

Uczniowie klas 1 fm, 1s, 3me