Patronat firmy Turbo-Tec.

Partnerstwo wiedzy, miejsce, w którym spotyka się teoria z praktyką.

Firma Turbo-Tec Sp.z o.o.http://www.turbo-tec.eu/pl/ z siedzibą w Jaworznie objęła swoim patronatem klasy kształcące w zawodach: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II
To ważne wydarzenie na jaworznickim rynku edukacyjnym przypieczętowali w poniedziałek 27 marca br. swoimi podpisami dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II pani Halina Jarczyk oraz pan Konrad Kozieł – członek Zarządu Turbo-Tec Sp.z o.o.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie to szkoła, która od lat kształci w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych. Te dwa kierunki kształcenia cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży wybierającej swoją ścieżkę rozwoju zawodowego, a szkoła może pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych. Wszystko to za sprawą dobrej bazy dydaktycznej maksymalnie zbliżonej do stanowisk pracy zarówno tych w szkole, jak i w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie uczniowie nabywają praktycznych umiejętności.

Turbo-Tec to największa, niezależna europejska firma specjalizująca się w regeneracji układów zasilania silników wysokoprężnych oraz układów turbosprężarek w samochodach osobowych, użytkowych, ciężarowych oraz w specjalistycznym sprzęcie przemysłu ciężkiego. Dodatkowo we wciąż powiększającym się portfelu usług firmy Turbo-Tec są układy selektywnej redukcji katalitycznej SCR, kompresory klimatyzacji oraz układy wspomagania systemu kierowniczego oraz przekładnie kierownicze. Ponadto firma posiada swój własny, zaawansowany ośrodek Badawczo-Rozwojowy w skład którego wchodzi między innymi specjalistyczne laboratorium oraz wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne serwis samochodowy.

Nieustanny rozwój firmy wymaga działań w dwóch płaszczyznach. Pierwszą jest utrzymywanie najwyższego poziomu infrastruktury technicznej, by nadążać za wyznaczanymi przez producentów standardami i nowymi rozwiązaniami. Drugą płaszczyzną, bez której ta pierwsza nie ma racji bytu, jest inwestycja w prężną i profesjonalną kadrę, w podnoszenie wiedzy i doświadczenia pracowników, oraz w pozyskiwanie nowych, pełnych ambicji i wiedzy ludzi chętnych do rozwoju wspólnie z firmą.

Szkoła stawia na wysoką jakość kształcenia. By tak się stało, potrzebny jest bliski kontakt z praktyką i realiami pracy. Konieczne jest połączenie rynku pracy z rynkiem edukacyjnym, uwzględnienie w procesie edukacyjnym najnowocześniejszych technologii i urządzeń, korzystanie z parku maszynowego i wiedzy inżynierów, a także podążanie za nowoczesnymi technologiami, przeprowadzanie szkoleń dla uczniów i nauczycieli zawodu. Umowa partnerska daje takie możliwości.
Najważniejsze korzyści z partnerstwa wiedzy płyną dla uczniów, a są to możliwości zdobywania umiejętności praktycznych w rzeczywistych warunkach pracy, odbycie staży i praktyk zawodowych, a także realne szanse zatrudnienia w firmie z siedzibą w Jaworznie.
Kształcenie dualne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie jest już faktem.