Szkolne Targi Edukacji i Pracy.

Jak znaleźć pracę w Unii Europejskiej? Kto zatrudni ucznia? Jaki kierunek kształcenia wybrać? Gdzie na szkolenia i kursy? Odpowiedzi na te pytania mogli znaleźć uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczący w Szkolnych Targach Edukacji i Pracy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Targi rozpoczął wykład na temat sieci europejskich ofert pracy Eures, prowadzony przez pracownika Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Następnie oferty pracy przedstawiły Młodzieżowe Centra Kariery z Jaworzna oraz Katowic. Ofertę edukacyjną zaprezentowały jaworznickie szkoły policealne: Copernicus, Żak i Twoja Szkoła. Firma consultingowa Łętowski przestawiła oferty szkoleń i staży, na których bezpłatnie można podnieść swoje kwalifikacje. Uczniowie mieli również możliwość indywidualnych konsultacji z doradcami, dzięki którym każdy mógł dopasować oferty do swoich potrzeb.