Dzień otwarty

Przybyli, zobaczyli i …posmakowali.

5 kwietnia uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję przekroczyć progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie. Przywitani przez uczniów szkoły, którzy w tym dniu poczuli się gospodarzami, mogli  zapoznać się z ofertą edukacyjną, kierunkami kształcenia, posmakować zawodów, które proponujemy na nowy rok szkolny. Atrakcją były nie tylko stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli, ale także nietypowe lekcje matematyki, chemii czy fizyki. Gimnazjaliści otoczeni opieką uczniów mogli zobaczyć jak wygląda szkoła, poszczególne pracownie, mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, ale przede wszystkim dotknąć, posmakować zawodów, które na rynku pracy są dzisiaj szczególnie pożądane. Fryzjerzy, mechanicy, elektrycy opowiadali o swoich zawodach, prezentowali umiejętności- na stoisku fryzjerskim można było zmienić sobie fryzurę. Elektrycy przekonywali, że „elektryka prąd nie tyka”, natomiast uczniowie technikum pojazdów samochodowych pozwolili zasiąść na prezentujących się w całej swojej okazałości motocyklach. Wielką atrakcją okazała się licytacja wiedzy. Gimnazjaliści wędrując po szkole, poszerzali jednocześnie swoją wiedzę na jej temat i co godzinę wymieniali ją na nagrody.

Uśmiech na twarzach młodzieży gimnazjalnej był dowodem na to, że szkoła, którą odwiedzili to miejsce przyjazne, nowoczesne i na pewno wychodzące naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy.

Relacja w serwisie: www.jaw.pl…

Na rok szkolny 2017/2018 przygotowaliśmy następującą ofertę kształcenia.

TECHNIKUM

1. TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH z elementami wizażu.
  2. TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH z elementami bezpiecznej jazdy i drftingu.
  3. TECHNIK BUDOWNICTWA z e-kosztorysowaniem oraz projektowaniem wnętrz lub krajobrazu.
  4. TECHNIK MECHANIK z komputerowym wspomaganiem produkcji (CAD/CAM/CNC)
  5. TECHNIK HANDLOWIEC z elementami psychologii biznesu.
  6. TECHNIK ELEKTRYK z zastosowaniem technik informatycznych w elektrotechnice.

BRANŻOWA SZKOŁA  I STOPNIA

1. Fryzjer.
  2. Sprzedawca.
  3. Murarz-tynkarz.
  4. Mechanik pojazdów samochodowych.

Klasa wielozawodowa     (np. elektryk, piekarz, kucharz, cukiernik, lakiernik, blacharz samochodowy, ślusarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, fotograf, elektromechanik)

Zapraszamy!