Targi Edukacji

Dnia 9 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy.

Zaproszeni zostali przedstawiciele wyższych uczelni: Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, Uniwersytetu Śląskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach , szkól policealnych: Żak i Copernicus oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworznie, Europejskich Służb Zatrudnienia, a także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Oferta została skierowana do klas trzecich i czwartych, aby poszerzyć ich znajomość na temat możliwości podjęcia pracy wakcyjnej oraz kształtowania dalszej ścieżki edukacyjnej.

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w prelekcji pani Anny Stokłosy – asystenta EURES na temat podejmowania pracy wakacyjnej za granicą oraz w kraju.

Natomiast czwartoklasiści uczestniczyli w warsztatach, przeprowadzonych przez przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, które dotyczyły wystąpień publicznych.