Zjazd Rodziny Szkół im. JP II

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu zaprosiła nas na I DIECEZIALNY ZJAZD RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II. Nauczyciele i młodzież podjęli wyzwanie i zorganizowali tak podniosłą uroczystość.

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu zjazdu, który nie tylko zjednoczy szkoły im.Jana Pawła II, ale także  pięknie wpisze się w rok, w którym upamiętniamy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę  pod hasłem „Wiara i Ojczyzna”. Mamy nadzieję, że zjazdy będą odbywać się rokrocznie, a młodzież szkół noszących imię Wielkiego Polaka będzie godnie naśladować nauki swojego patrona.

Pojechaliśmy niewielką grupą z p. dyr. Haliną Jarczyk, ks. Grzegorzem Półtorakiem i p. Renatą Witek. Podczas zjazdu uczestniczyliśmy we Mszy św. w pięknym kościele pod wezwaniem św. Macieja Apostoła. Mszy przewodniczył J. E. ks. Bp. dr. Grzegorz Kaszak.

W wygłoszonej homilii nie zabrakło słów o Ojczyźnie, jej złożonej historii i niepodlegości po 123 latach niewoli. Po mszy ( w towarzystwie dronów, które nas „śledziły”) uroczyście przemaszerowaliśmy ze sztandarami Szkół im. Jana Pawła II do budynku LO, gdzie odbyła się część artystyczna. Wszystkie szkoły ( a jest ich 12 w Diecezji) zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami ze spotkania. Po uczcie duchowej zostaliśmy ugoszczeni smacznym żurkiem siewierskim, aby nie ustać w drodze po Trakcie Biskupim do ruin zamku biskupów krakowskich, gdzie z wieży mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic.

Już teraz zostaliśmy zaproszeni na następny zjazd do Sułoszowej w październiku i mamy nadzieję, że będzie to  również miłe i podniosłe spotkanie.

10.04.2018

Mateusz Czapla, Dawid Gędłek, Patryk Ślusarczyk-1 tme

Krystian Miech, Dawid Nowak-1 ts

Gabriel Wróbel-2ts

Martyna Czenczek, Drządzewska Nicola, Natalia Kita, Paulina Lira, Joanna Opiela,

Klaudia Rychlicka, Dominika Urbaniak, Klaudia Wawrzon-3tbf