technik usług fryzjerskich

Praca i pasja w Twoich rękach!!!

Fryzjer to artysta kreujący wizerunek swojego klienta. Trafny dobór kolorów, stylu uczesania, formy fryzury, a nawet sposobu strzyżenia jest tym, co przesądza o sukcesie w zawodzie fryzjerskim. Umiejętność łączenia własnej wizji wyglądu z tym, czego oczekuje klient jest nie do przecenienia.

W ramach nauki  na kierunku technik usług fryzjerskich z elementami wizażu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji, nietrwałego i trwałego przekształcania włosów a także koloryzacji, strzyżenia oraz przedłużania i zagęszczania włosów.

Nasi nauczyciele pokażą Ci, jak fachowo przeprowadzać poszczególne zabiegi fryzjerskie. Poznasz metody i technik z nimi związane. Zdobędziesz wiedzę o wyposażeniu salonu i stanowiska fryzjerskiego oraz dotyczącą przygotowania fryzjera i klienta do zabiegów.

Będziesz mieć możliwość:

• zdobycia wykształcenia średniego,
  • zdania egzaminu maturalnego,
  • zdania egzaminów potwierdzających zdobycie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie usług fryzjerskich, które zapewnią możliwość zatrudnienia u najbardziej wymagających pracodawców albo świadczenia usług na własny rachunek.

Co nas wyróżnia?

• dogodna lokalizacja w centrum miasta
  • wysoka zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
  • staże zagraniczne
  • bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje
  • projekty w ramach EFS i możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów
  • współpraca z uczelniami wyższymi – wykłady i laboratoria prowadzone przez pracowników naukowych
  • nowoczesna baza dydaktyczna i sportowa
  • miła i życzliwa atmosfera
  • uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach oraz brać udział w pokazach i konkursach.

Zawód ma wyodrębnione dwie kwalifikacje:

FRK.01. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

FRK.03. Projektowanie fryzur

Zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie prowadzone są miedzy innymi przez współautorkę podręczników do nauki zawodów: fryzjer i technik usług fryzjerskich.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów;
2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów;
3) wykonywania strzyżenia włosów;
4) wykonywania stylizacji fryzur;
5) wykonywania projektów fryzur.

Przeczytaj też: