„Bądź piękna na wiosnę”

   14 marca po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaworznie odbył się event pod hasłem „Bądź piękna na wiosnę”. Wiosna to czas, kiedy podświadomie każda kobieta chce wyglądać lepiej i zadbać o swoją urodę. Impreza przygotowana przez mgr Agnieszkę Kloc i mgr Sylwię Szykułę miała na celu poprawę samopoczucia i wyglądu po długiej zimie. Ponieważ nasze włosy są atrybutem urody i wizytówką twarzy, wszystkie osoby, które odwiedziły naszą szkołę miały możliwość skorzystania z usług fryzjerskich wykonywanych przez uczniów II klasy technikum pod czujnym okiem nauczyciela zawodu mgr Małgorzaty Richter, zbadać skórę głowy za pomocą specjalnej kamerki, a przy użyciu Darsonvala pobudzić porost włosów oraz poprawić kondycję skóry głowy. Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem na temat sposobów i metod przedłużania włosów, które poprowadziła pani Agnieszka Jochymek z firmy Prefer Beauty a następnie zaprezentowała na żywo przedłużanie włosów metodą Racoon. Makijażystka, dyrektor Klubu Oriflame, pani Marcelina Kostrzycka zadbała o pielęgnację twarzy uczestniczek eventu oraz wszystkim chętnym wykonała profesjonalny makijaż. Firma ufundowała również upominki – produkty do makijażu. Uczniowie klasy III technikum – Mateusz Półgęsek, Anna Wiecheć, Natalia Przybyszewska i Anna Hapczyk przygotowali prezentacje na temat produktów do stylizacji oraz pielęgnacji włosów a także nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w salonach fryzjerskich. Bartosz Warzecha z klasy II Technikum Usług Fryzjerskich – finalista konkursów fryzjerskich, zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym, zaprezentował pokaz fryzur wieczorowo – awangardowych. Warto także dodać, że sam  zaprojektował i wykonał makijaż swoim modelkom. Kobiety z pięknymi fryzurami i makijażami mogły uwiecznić swój odmieniony na wiosnę wygląd podczas sesji fotograficznej zorganizowanej przez profesjonalnego fotografa, panią Magdalenę Hałas z firmy Foto i Tamto. Całej imprezie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu ucznia  I klasy technikum Rafała Straube.

Sylwia Szewczyk-Szykuła