Uczniowie ZSP nr 3 na  zajęciach Akademii Młodzieżowej WSZOP.

W ramach współpracy szkoły z uczelniami wyższymi, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach umożliwiła uczniom naszej szkoły udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych. Dzięki temu dnia 21 marca 2017 roku  uczniowie klas trzecich technikum elektrycznego i mechanicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 imienia Jana Pawła II w Jaworznie mieli możliwość uczestniczenia w laboratorium zagrożeń fizycznych w środowisku pracy oraz w laboratorium materiałoznawstwa Wydziału Nauk Technicznych WSZOP.

                        Uczestnicy wzięli  udział w  zajęciach na temat dźwięk i hałas oraz badania materiałów metalicznych. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy pojęciem dźwięku i hałasu, dokonywali pomiaru  drgań i natężenia dźwięku z różnych źródeł oraz poznali środki ochrony indywidualnej przed drganiami i hałasem. Mieli możliwość zapoznania się z zasadą działania maszyny służącej do statycznego rozciągania metali w celu określenia jakości materiałów konstrukcyjnych.

                        Wykładowcy dołożyli wszelkich starań, aby zajęcia były ciekawe, cały czas udzielali cennych rad i wskazówek, które urozmaiciły przebieg zajęć.

                                                                       Barbara Płocica-Czech

                                                                       Donata Staszek-Piętek