Aktorskie talenty ZSP nr 3 walczą ze stresem i wygrywają…nagrody

Tegoroczny marzec to nie tylko zwykły wiosenny miesiąc, to także czas zmagań artystycznych. Od 17 marca odbywają się bowiem przeglądy i konkursy XVII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”.

Dwaj reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim, który odbył się 20 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków.

Nikodem Igies (3 S) zdobył II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych (I miejsca nie przyznano)! Z kuluarowych rozmów z jurorami wynikało, że bezbłędnie wygłosił wierz Andrzeja Bursy („Modlitwa dziękczynna z wymówką”) i niezwykle przekonująco zinterpretował fragment powieści „Zwrotnik Koziorożca” skandalizującego amerykańskiego pisarza Henry’ego Millera. Można przypuszczać, że stanął na drugim miejscu podium tylko z powodu nadmiaru emocji, które nieco przeszkodziły mu w płynnym wypowiedzeniu prozy.

Potężny stres towarzyszył także Mikołajowi Pindychowi (3 ME), który doskonale poradził sobie z utworem Andrzeja Bursy („Nauka chodzenia”), ale sparaliżowany tremą nie wypowiedział fragmentu „Mistrza i Małgorzaty” zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją. Szkoda, bo był rzetelnie przygotowany! Otrzymał więc nagrodę pocieszenia od instruktora.

Opiekun artystów jest zdania, że panowie nie wyzwolili jeszcze wszystkich pokładów aktorskiego talentu i zapowiada, że wyciśnie z nich artyzm aż do ostatniej kropli podczas prób do kolejnego konkursu lub przedstawienia.

Konstancja Zarzycka