Wykłady na PŚ

politechnika_wydzial_imimW dniu 6.04.2016 uczniowie klas mechanicznych  uczestniczyli  w wykładach organizowanych przez  Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.  Pierwsza część zajęć obejmowała tematykę związaną z  wytwarzaniem precyzyjnych części metodą metalurgii proszków. W drugiej części zostały zaprezentowane metody wytwarzania odlewów od czasów starożytnych do najnowszych technik stosowanych obecnie w przemyśle. Udział w zajęciach na politechnice był ciekawym uzupełnieniem wiedzy poznawanej w szkole podczas zajęć kształcenia zawodowego. Inne spojrzenie na prezentowaną tematykę i poznanie kierunków rozwoju ułatwia uczniom podjęcie decyzji co do dalszej drogi kariery naukowej i zawodowej.