11 edycja ŚTP

W dniach od 12 listopada do 19 listopada 2018 roku obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
13 listopada klasy czwarte spotkały się z absolwentem naszej szkoły p. Marcinem Gierczykiem – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego, który opowiadał o swojej ścieżce kariery zawodowej, Która nie była taka prosta i oczywista.
Dzień później odbyła się wycieczka turystyczna do Doliny Kościeliskiej, a 15 listopada uczniowie z klas czwartych uczestniczyli w dniach otwartych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie. Impreza przebiegała pod hasłem: Przygotuj się na najgorsze…. I rzeczywiście- wesoło nie było. Uczestnicy poznali procedury reagowania na zagrożenia, zapoznali się z wyposażeniem ratującym życie i ćwiczyli umiejętności rozpoznawania trudnych sytuacji.
Natomiast w piątek przeprowadzono konkurs dla klas pierwszych z zakresu podstawowej wiedzy ekonomicznej. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która walczyła o nagrodę główną – 55 tysięcy złotych! Należy w tym miejscu nadmienić, że banknoty przeznaczone na nagrodę miały dość szczególną formę: zostały przez bank bardzo drobno pocięte. Stąd też jedna z konkurencji konkursowych- układanie puzzli. Pozostałe konkurencje wymagały od drużyn sprawności manualnej, spostrzegawczości, kojarzenia i wiedzy ogólnej. Było zatem pakowanie prezentu na czas, rozszyfrowywanie symboli graficznych firm, rozwijanie skróconych nazw instytucji i obliczanie wydatków. Drużyny świetnie się bawiły, jednak najbardziej uśmiechnięci byli jurorzy, którzy przyglądali się zmaganiom. Rywalizacja o nagrodę główną była bardzo zacięta – najlepsza okazała się drużyna z klasy I MF. Pozostałe otrzymały nagrodę pocieszenia: promienny uśmiech przewodniczącej jury, pani wicedyrektor Bogusławy Hałas.