Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im.Jana Pawła II

Skończyły się wakacje,
opadły liście z drzew,
opustoszały plaże
i ucichł ptaków śpiew.

Wspominać będziesz lato,
wakacji dni,
wspomnienia przemijają
jak kolorowe sny.

Marzenia o przygodach
zasną zimowym snem,
spotkamy się znów w szkole
w jesienny, zwykły dzień.

Wspominać będziesz lato,
wakacji dni,
wspomnienia przemijają
jak kolorowe sny.

/…… / ("Skończyły się wakacje” – wykonawca: NIEBIESKO-CZARNI; autor tekstu Piotr Janczerski)
[Not a valid template]

Początek września niezmiennie kojarzy się wszystkim uczniom z rozpoczęciem roku szkolnego. Żegnamy się z wakacjami, słońcem, plażą i wypoczynkiem, ale za to pełni sił i chęci do nowych przedsięwzięć wracamy do swoich obowiązków.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły wspaniałego roku, dużo wytrwałości, chęci do pracy i zadowolenia z samych siebie.

Życzenia Śląskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby nadchodzący czas był pełen radości i zadowolenia, a wysiłek i pasja, jaką wkładają Państwo w pracę z uczniami i wychowankami, owocowały sukcesami oraz poczuciem satysfakcji zawodowej
i osobistej.

Drodzy Uczniowie! Kochane Dzieci!
Życzę Wam, aby czas spędzony w szkole lub przedszkolu był pełen szczęścia i radości płynącej z odkrywania świata. Życzę Wam ciekawych lekcji i zajęć, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, dumy z każdego, nawet najmniejszego, sukcesu oraz wspaniałych szkolnych i przedszkolnych przyjaźni.

Szanowni Rodzice!
Niech nowy rok szkolny przyniesie wiele dumy i radości z osiągnięć Waszych dzieci, satysfakcji ze współpracy z nauczycielami, wzajemnej życzliwości, zaufania, szkoły przyjaznej, bezpiecznej, w której nauka i praca będzie dla waszych pociech przyjemnością.

Śląski Kurator Oświaty
Urszula Bauer