Akcja „Dzień Bezpiecznego Internetu 2019” 

Dzisiaj odbyła się konferencja z okazji obchodów międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2019.  Uczestnicy mogli usłyszeć  wiele o zagrożeniach czyhających w sieci ale również o tym jak się przed nimi bronić. Konferencja miała na celu podnieść świadomość młodzieży aby korzystanie z internetu stało się bezpieczniejsze. Dzisiejsze spotkanie nie służyło  jedynie do  przekazania suchych faktów, uczestnicy mogli obejrzeć wiele materiałów filmowych w tematyce: zasad korzystania z portali społecznościowych, cyberprzemocy, uzależnień behawioralnych (w tym od internetu).

Na koniec pierwszej części konferencji wszyscy obecni zostali zaproszeni do podjęcia wyzwania aby wyłączyć internet na 48 godzin – Offline Challenge.

W drugiej części wystąpił gość specjalny Pan Sebastian Pycia z firmy Art-Com, w której od lat koordynuje działanie największej w Jaworznie sieci internetowej.  Pan Sebastian omówił wiele konkretnych przykładów wyłudzeń oraz innych niebezpieczeństw występujących w sieci. Jako praktyk miał nam do przekazania naprawdę wiele ciekawych informacji.  Dodatkowo nasz gość przygotował konkurs z nagrodami. Emocji było sporo a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne upominki, za które jeszcze raz dziękujemy firmie Art-Com i Panu Sebastianowi.

W tym tygodniu przed nami jeszcze jeden konkurs „Wirtualne podchody” oraz warsztaty – wszystko w temacie bezpieczeństwa w sieci. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły do wzięcia w nich udziału tak abyśmy mogli zgodnie z hasłem tegorocznej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu: Działać razem…więc działajmy…

 

Organizatorzy DBI 2019

Monika Luchowska

Agnieszka Kloc

Konferencja

Wirtualne Podchody

Warsztaty

Wykład „Czy wiesz co robi z Tobą internet?