Akcja krwiodawstwa 2018

„Krwawa trzynastka”

Tradycyjnie wiosną oddajemy w naszej szkole krew dla potrzebujących. Z roku na rok wzrasta świadomość społeczeństwa, że to jedna z form pomocy, która nie posiada „zamienników”.

Mimo niezbyt dużej frekwencji dzisiejsza akcja krwiodawstwa również zakończyła się sukcesem.  Krew oddało 13 osób, kilka nowych zostało potencjalnymi dawcami. Atmosfera jak zwykle miła, przyjemna i mimo powagi akcji jak zwykle radosna. Tym, którzy myślą, że taka pomoc jest nieprzyjemna lub bolesna proponujemy pooglądać zdjęcia, na których zobaczą wyłącznie uśmiechniętych młodych ludzi o wielkich sercach. Jedyną nagrodą dla nich jest satysfakcja, niema wdzięczność anonimowych dawców i ich rodzin oraz słodki pakiet regeneracyjny.

Tych, którzy chcieliby pomóc podczas następnej szkolnej akcji, zapraszamy już w nowym roku szkolnym. A dotychczasowym krwiodawcom, zwłaszcza z klas czwartych, które za chwilkę nas opuszczą, serdecznie dziękujemy.