Czy znasz ortografię? Ojczyzna-polszczyzna

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzimy 21 lutego. W tym roku o tej porze wypoczywaliśmy na zasłużonych feriach. Ale nie zapomnieliśmy o święcie i nasi uczniowie zmierzyli się w potyczkach ortograficzno-frazeologicznych w naszym języku ojczystym w konkursie „Czy znasz ortografię? Ojczyzna-polszczyzna”.

Drużyny z klas 1tm, 2tme, 2 ts uzupełniały zdania w poprawnej formie. Głos kapitana był decydujący. Za każdą odpowiedź drużyna otrzymywała 1 punkt. Ale w konkursie liczyła się nie tylko wiedza, ale też szczęście. Po rzuceniu kostką można było uzyskać dodatkowe punkty. Wiedza przeplatała się z zabawą, a uczniowie nie tylko sprawdzili swoje wiadomości, ale także wzbogacili umiejętności językowe.

Wyniki były następujące:

I miejsce klasa 1 tfm-47 punktów

II miejsce klasa 2 ts-29 punktów

III miejsce klasa 2 tme-21 punktów

Wszyscy zawodnicy w nagrodę otrzymali słodycze. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy na konkurs za rok.

Bibliotekarze

Izabela Szysler

Renata Witek