„Festiwal Młodych Naukowców” Rybnik 2017

           W dniu 19.05.2017 r. uczniowie klasy IIIME Tomasz Sapeta oraz  Mikołaj Pindych  wzięli udział w V edycji Międzyszkolnego Konkursu pt. „Festiwal Młodych Naukowców” w Rybniku.  W konkursie  brały udział zespoły szkolne z całego województwa śląskiego. Praca konkursowa  naszych podopiecznych została wykonana w formie urządzenia elektrycznego nazwanego „Rower  MacGyvera”

            Uczniowie zbudowali ładowarkę do telefonu zasilaną przez dynamo rowerowe. Pokazali również inne zastosowania takiego urządzenia min. do zasilania radia, GPS czy jako urządzenia przeciwkradzieżowego. W dostosowaniu roweru do użytkowania w stanie stacjonarnym pomógł Szymon Gnyp montując odpowiedni element.

            W ramach nagrody uczniowie dostali książki oraz gadżety biurowe.

 

Chłopakom serdecznie dziękujemy !!!