Gala Lolków czyli najlepsi w ZSP3

To już kolejny raz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Jaworznie mieliśmy okazję przekonywać, że: „W małych rzeczach odnajdujemy szczęście. W pięknej muzyce szukamy chwili spokoju. W cudownym obrazie odkrywamy inspiracje. W słowach wiersza poszukujemy natchnienia. A ciepła w sercach przyjaciół.” Dzień Przyjaciół Szkoły- gala Lolków to uroczystość, podczas której co roku chwalimy się najlepszymi uczniami. Nagradzamy ich pracę, zaangażowanie, gratulujemy rodzicom i sponsorom oraz wszystkim tym, którzy wspierają działania szkoły.

Dlatego 23 czerwca na czerwonym dywanie pojawili się uczniowie najlepsi w poszczególnych branżach, uczniowie aktywiści, altruiści, absolwenci czy   fachowcy. Wyłonienie zwycięzców nie było takie łatwe, bo przecież w licznym gronie młodych ludzi mamy takich, którzy cały rok bardzo solidnie zdobywają wiedzę, mamy też takich, którzy z zaangażowaniem włączają się w działania na terenie szkoły czy miasta. Są też tacy, którzy kierują się w swoim postępowaniu dobrem innych,  są gotowi     do poświęceń a niesienie pomocy jest dla nich naturalnym odruchem. Zatem wybór najlepszych jest niełatwy. Ostatecznie jednak Lolki trafiły do najlepszych w swojej kategorii.

I tak najlepszymi w branży budowlanej okazali się Nikola Mazur oraz Kamil Banasik, w branży motoryzacyjnej Lolka otrzymał Filip Chechelski a najlepszą w branży fryzjerskiej została Katarzyna Turek. Altruiści to Norbert Zajda, Adam Jamrozik i Kamil Rejman a najlepszym społecznikiem okazał się Krystian Larysz. W szkole branżowej Lolek trafił do Krystiana Zdunka, najlepszym absolwentem został Artur Dyl, fachowcem- zawodowcem Hubert Franczyk a uczniem na 100% Andrii Shchepakin. Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody a ich rodzice listy gratulacyjne, bo przecież dla każdego rodzica osiągnięcia Jego dziecka są powodem do największej dumy. Podziękowania i ciepłe słowa popłynęły także do sponsorów nagród, firm, uczelni wyższych czy lokalnych przedsiębiorców, którzy działają zgodnie ze słowami naszego patrona: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje.” To właśnie dzięki ich przyjaznej dłoni, możliwa jest realizacja celów i zamierzeń czy nagradzanie najlepszych. Dlatego w tym miejscu chcemy podziękować:

Zakładom Remontowym Energetyki KATOWICE S A

Firmie RISER Sp. z o.o. Jaworzno

Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Politechnice Śląskiej –Wydział Inżynierii Materiałowej

Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie

Restauracji Mega Pizza Jaworzno

Piekarni Bigaj Stanisław Jaworzno Popołudniowe spotkanie swoim występem uświetniły utalentowane muzycznie uczennice: Aleksandra Senczek i Aleksandra Wójs a poczęstunek zapewniła Piekarnia Bigaj i Mega Pizza.

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych, bo przecież uczniowie uczyli się raz zdalnie raz stacjonarnie, żyliśmy w cieniu pandemii. Tym bardziej potrzeba nam było radosnych wieści, pozytywnych emocji i przekonania, że szkoła i jej działania mają sens,  a ten odnajdujemy, kiedy widzimy zadowolonych uczniów i ich rodziców, kiedy czujemy, że nasz nauczycielski trud przynosi efekty.