Integracja w Górach Opawskich

Ostatnie dni polskiej złotej jesieni klasa I TS oraz ich starsi koledzy postanowili spędzić na wycieczce integracyjnej w Górach Opawskich.
Celem wyprawy było wspólnie wyjście na Biskupią Kopę. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, która niestety była w remoncie 😟Trochę żal nam było, że po tylu trudach nie udało nam się podziwiać z niej tak pięknych widoków.
Wyruszyliśmy czerwonym szlakiem z Pokrzywnej. Trasa rozpoczęła się wąskimi leśnymi ścieżkami. Wiodła poprzez Zamkową Górę do Srebrnej Kopy i Przełęczy Zamkowej. Stamtąd szliśmy szeroką utwardzoną drogą do Placu Habla, aby ponownie wkroczyć na wąską, kamienistą i stromą ścieżkę wiodącą na sam szczyt Biskupiej Kopy (890 m n.p.m).
Po krótkim odpoczynku, jeszcze trochę zmęczeni zeszliśmy w dół do schroniska na regeneracyjny posiłek. W schronisku spędziliśmy krótką chwilę na podziwianie widoków i następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do Jarnołtówka.
Dumni z siebie i uśmiechnięci wróciliśmy do Jaworzna.