Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje.

Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery. Szkoła ponadgimnazjalna to czas, kiedy przygotowujemy się do wejścia na rynek pracy, a obchody tygodnia kariery pozwalają na udział uczniów w różnych formach aktywności zwiększających atrakcyjność na rynku pracy. W tym roku Uczniowie ZSP 3 uczestniczyli w:

  1. Wizytach studyjnych u pracodawców współpracujących z naszą szkołą. Celem wizyt było poznanie specyfiki firm oraz realnych warunków pracy.
  2. Wykładzie na temat „ Jak wywierany jest wpływ na ludzi” poprowadzonym przez panią Sylwię Duch z WSZOP w Katowicach.
  3. „Dniu Kreatywności”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kreatywności: gimnastykowali mózg rozwiązując zagadki logiczne, wykorzystywali swoje umiejętności manualne budując samoloty, mocując się z układankami przestrzennymi i składając origami.

Firmy współpracujące ze szkołą:

Salon Fryzjerski Manhatan- pan Rafał Bury

Salon Fryzjersko-Kosmetyczny TEN – pani Sylwia Czechowicz-Bożek

MPWiK – pan prezes Józef Natonek, pan Tomasz Maroszek