Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości

W dniach od 14 listopada do 2 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości, w ramach którego miały miejsce następujące wydarzenia:

Klasy czwarte technikum odbyły wizyty w Jaworznickim Laboratorium Biznesu i wzięły udział w organizowanych tam warsztatach.

Grupa budowlańców z klasy drugiej technikum odwiedziła firmę Rieser i dowiedziała się, jak taka firma funkcjonuje na współczesnym rynku.

Klasy szkoły branżowej i technikum były na lekcji online na temat: ABC funduszy inwestycyjnych czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów zorganizowanej w ramach projektu Bakcyl, w którym szkoła uczestniczy.

W listopadową sobotę fryzjerzy z klasy drugiej i czwartej pojechali di Katowic na Festiwal Hair and Beauty, żeby poznać najnowsze trendy w branżach fryzjerskiej i kosmetycznej.

21 listopada odbył się konkurs z przedsiębiorczości, gdzie sprawdzono wiedzę uczniów z zakresu ekonomii, rachunków i umiejętności manualne.

24 listopada dla klas pierwszych zorganizowano Dzień Kreatywności.

22 listopada klasa czwarta uczestniczyła w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która była podsumowaniem realizowanego w szkole projektu Lekcje z ZUSem. Uczniom klas ósmych zaproponowano udział w konkursie na projekt Eko Ubrania oraz warsztaty tematyczne związane z kierunkami kształcenia w  naszej szkole.