Konkurs wiedzy o UE

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla drużyny z klasy I ME, która wygrała konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Naszą  szkołę reprezentowali: Dawid Skowroński, Patryk Woszczyna, Michał Zięba i Petros Klus, a konkurs zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Jaworznie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W rywalizacji, oprócz nas, wzięły udział zespoły z I i II LO. Po dwunastu rundach pytań i zaciętej rywalizacji zremisowaliśmy z I LO. Dogrywka również nie rozwiązała problemu, ponieważ zawodnicy z obydwu szkół wykazali się ogromną wiedzą. Decyzją jury obie drużyny zajęły pierwsze miejsce.

Przed wręczeniem nagród miała miejsce krótka prelekcja doradcy z  EURESU. EURES to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, wspierająca mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym. Dzięki tej instytucji można znaleźć pracę za granicą, uzyskać informacje na temat warunków zatrudnienia w krajach UE oraz na bieżąco uzyskiwać informacje o różnych inicjatywach podejmowanych przez EURES.

Na zakończenie wręczono nagrody i podziękowano wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Brawo dla naszej drużyny!

Monika Rech

[Not a valid template]