„Oddając krew – darujesz życie”

Nic nie daje tyle szczęścia co dzielenie się cząstką samego siebie „

Dnia 17.12.2015 w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa. Krwiodawstwo to akcja społeczna mająca na celu pozyskanie krwi od osób zdrowych na rzecz osób wymagających transfuzji krwi. Krew oddaje się honorowo, czyli bezpłatnie, tak więc każdy z nas może wspomóc osoby które jej potrzebują. Z zaproszenia do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa skorzystała młodzież jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych.

Żeby oddać krew należy mieścić się w pewnych normach, m.in. trzeba być pełnoletnim, być zdrowym oraz nie być pod wpływem alkoholu i narkotyków. Także ten mały gest nie wymaga od nas dużo, a może uratować komuś życie. W naszej szkole w tej akcji wzięło udział 28 osób, oddając łącznie 12 litrów krwi. Wszystkim oddającym krew dziękujemy, a osoby wahające się i niezdecydowane zapraszamy w przyszłym roku.

[Not a valid template]

Urszula Jendrzejewska – Łężniak