Pasja, profesja, powołanie…

W dniach od 21 do 25 października odbywał się Ogólnopolski Tydzień Kariery, w tym roku pod hasłem” Pasja, profesja, powołanie…”. W ramach tej akcji w szkole miały miejsce różne wydarzenia, których adresatami byli nasi uczniowie.

We wtorek pierwszoklasiści ZSP 3 uczestniczyli, jak co roku w Dniu Kreatywności. Celem tych zajęć był trening twórczości i kreatywności. Uczniowie mieli możliwość przełamywać codzienne schematy myślowe podczas gier i zabaw logicznych, ćwiczeń manualnych oraz działań indywidualnych i grupowych.

W środę klasa druga technikum była w Urzędzie Pracy na bardzo interesujących warsztatach, które nawiązywały do hasła tegorocznego OTK, mieli również możliwość poznania człowieka z pasją i zadania mu kilku pytań…

W czwartek klasa trzecia technikum uczestniczyła w wizytach studyjnych u lokalnych pracodawców. Celem tych wizyt było poznanie specyfiki wybranego przez ucznia zawodu i sprawdzenia swoich umiejętności na stanowisku pracy.