Pokazy fizyczno-chemiczne.

W dniu 15 listopada w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń  fizyko-chemicznych. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania w praktyce zjawisk fizycznych i chemicznych. Z fizyki uczniowie sprawdzali od czego zależy okres drgań wahadła matematycznego , jak można skonstruować prosty telefon z plastikowych kubków  i sznurka , jak zdmuchnąć świeczkę za pomocą  muzyki płynącej z głośnika oraz sprawić by moneta zniknęła.

     Równie ciekawe były doświadczenia chemiczne, dzięki którym uczniowie mogli przy pomocy chromatografii bibułowej rozdzielić atrament na składniki, z których się składał. Młodzież obserwowała także właściwości sorpcyjne gleby, które wpływają na jej żyzność.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali i wykonywali doświadczenia.

[Not a valid template]