Rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016

3… 2… 1… Start! Ruszyliśmy! Rok szkolny 2015/2016 został oficjalnie rozpoczęty. Na początku z wielką serdecznością powitaliśmy naszych nowych kolegów, którzy od dziś razem z nami zaczynają edukacyjną przygodę. Wręczyliśmy każdemu paszport, który będzie małym przewodnikiem przez pierwsze dni w nowym miejscu. Podczas uroczystej akademii, którą przygotowała pani Danuta Niemczyk razem ze swoją klasą, uczniowie mogli nie tylko powspominać minione dwa miesiące wakacji. Jak co roku nie zabrakło również wątków historycznych. Każdy przecież pamięta o tym, że właśnie 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte, Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę (około 200 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez 7 dni bohatersko odpierała ona powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza, stając się symbolem polskiego oporu. Był to początek niezwykle okrutnego czasu dla Polaków, którzy z wielkim oddaniem bronili swojej tożsamości narodowej aż do 1945 roku.

Z jednej strony radość z początku roku szkolnego, z drugiej zaduma nad historią. Nawet potworny upał nie przeszkodził nam w przeżywaniu tego dnia.
Jeszcze raz witamy nowych uczniów w naszych szeregach. Cieszymy się na wspólne wyzwania i życzymy wszystkim pomyślności w nowym roku szkolnym!