Światowy Dzień Zdrowia 2017.

7 kwietnia 1948 roku, w Genewie, postała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Polska Jest krajem członkowskim od momentu powstania organizacji. Corocznie 7 kwietnia, na pamiątkę tego, wydarzenia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.  O zdrowie powinniśmy dbać przez całe życie, jednak w tym dniu WHO w sposób szczególny zwraca uwagę na problemy zdrowotne dotyczące znacznej części ludności na świecie. W tym roku tematem przewodnim kampanii informacyjnej jest depresja. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa. Jak rozpoznać i leczyć depresję? Jak wspierać osobę chorą? Gdzie szukać pomocy? Odpowiedź na te pytania uczniowie ZSP 3 mogli znaleźć podczas minikonferecji zorganizowanej przez pedagoga Agnieszkę Kloc  z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Depresja – porozmawiajmy prezentacja