Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Włączyły się już w tę akcję 143 kraje, obejmuje ona setki tysięcy wydarzeń i miliony uczestników, w tym również uczniów naszej szkoły. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości przypadał w dniach 16-22 listopada.

W środę odbył się konkurs dla klas pierwszych z zakresu podstawowej wiedzy ekonomicznej. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która walczyła o nagrodę główną – 25 tysięcy złotych! Należy w tym miejscu nadmienić, że banknoty przeznaczone na nagrodę miały dość szczególną formę: zostały przez bank bardzo drobno pocięte. Stąd też jedna z konkurencji konkursowych- układanie puzzli . Pozostałe konkurencje wymagały od drużyn sprawności manualnej, spostrzegawczości, kojarzenia i wiedzy ogólnej. Było zatem pakowanie prezentu na czas, rozszyfrowywanie symboli graficznych firm, rozwijanie skróconych nazw instytucji i obliczanie wydatków. Drużyny świetnie się bawiły, jednak najbardziej uśmiechnięci byli jurorzy, którzy przyglądali się zmaganiom. Rywalizacja o nagrodę główną była bardzo zacięta – najlepsza okazała się drużyna z klasy I S. Pozostałe otrzymały nagrodę pocieszenia: promienny uśmiech przewodniczącej jury, pani wicedyrektor Bogusławy Hałas.

Natomiast 21 listopada w sobotę,zamiast odsypiać cały tydzień ciężkiej szkolnej harówki, 30 osobowa grupa uczniów technikum usług fryzjerskich wybrała się do Sosnowca na XV Festiwal Fryzjerski Hair Fair & Kosmetyczny Beauty Fair. Mogliśmy tam zapoznać się z nowymi technikami, produktami oraz zdobyć wiedzę z zakresu profesjonalnego fryzjerstwa i kosmetyki. Poznaliśmy najnowsze trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów, skóry i paznokci, dokonaliśmy również zakupów profesjonalnych kosmetyków. Jak co roku, każdy z uczestników znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.[Not a valid template]

Monika Rech, Agnieszka Kloc, Sylwia Szykuła