Uczeń NIKODEM IGIES z ZSP3 wyróżniony w finale konkursu!

IX KRAJOWY KONKURS ENERGETYCZNY
im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!” rozstrzygnięty!!!

Po raz drugi Jaworze było gospodarzem Krajowego Konkursu Energetycznego. Wiele też wskazuje na to, że impreza ta na stałe zagości w tym miejscu. Jego inicjatorce dr Halinie Rechul podczas pobytu w Jaworzu tak bowiem spodobała się ta miejscowość, że zaproponowała je na miejsce imprezy kończącej konkursową edycję.
Krajowy Konkurs Energetyczny im. prof. Jacka Malko organizowany był po raz dziewiąty z myślą o młodzieży w wieku od 15 do 22 lat, której nieobce są naukowe problemy współczesnych społeczeństw, a przede wszystkim te związane z energetyką.
Jak wyjaśniają organizatorzy, celem konkursu jest nie tylko budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie, ale także budowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Konkurs daje młodzieży możliwość zaprezentowania osobistego, krytycznego stosunku do problemów współczesnej energetyki. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z pięciu tematów: czy warto w Polsce wprowadzać elektromobilność, jakie są perspektywy ogrzewania budynków na wsiach, czy zwracanie uwagi na efektywność energetyczna jest modą, czy koniecznością, co w energetyce może zmienić inteligentny odbiorca energii oraz jakie technologie związane z odnawialnymi źródłami energii warto w Polsce rozwijać.
Tak, jak w poprzednich edycjach, prace oceniane były przez jury złożone z wybitnych autorytetów energetyki, naukowców i praktyków. Organizatorzy za cel postawili sobie rozbudzanie pasji poznawczych i badawczych wśród młodzieży oraz zwiększenie zainteresowania racjonalnym zarządzaniem energią i środowiskiem. Celem konkursu jest nie tylko budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie, ale także budowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów.
Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

więcej w serwisie www.jaw.pl