VI Jaworznicka Konferencja Bezpieczeństwa

 

W dniu 23 marca 2018 r. w naszej szkoły odbyła się VI Jaworznicka Konferencja Bezpieczeństwa zatytułowana: Czy wypadek unika młodego pracownika?
To już VI edycja naszej Konferencji. W tym roku chcemy się skupić na bezpieczeństwie młodych wiekiem i stażem pracowników, którzy w swojej pracy mają takie same zagrożenia, jak pozostali, doświadczeni i wieloletni pracownicy. Przez brak doświadczenia młode osoby często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń występujących w środowisku pracy, a to niestety powoduje wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia wypadku.

W 2017 r. wg. Dannych GUS 87400 osób uległo wypadkom przy pracy ze skutkiem lekkim, 661 osób wypadkom ciężkim, a 269 osób wypadkom śmiertelnym. 

Podczas konferencji prelekcję wygłosili:
Pan nadinspektor Zbigniew Latacz z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach
oraz
Pan Jacek Pagieła wykładowca zatrudnionym w Katedrze Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.