W Instytucie Nauki o Materiałach UŚ.

W ramach współpracy naszej szkoły z uczelniami wyższymi w dniu 20.03.2018r. uczniowie klasy III TME i IV TME uczestniczyli w interaktywnych zajęciach w Instytucie Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Kadra uniwersytetu zapoznała naszych uczniów z zastosowaniami organicznych materiałów optycznie czynnych zwłaszcza w aplikacjach medycznych, defektoskopii oraz zabezpieczeniu papierów wartościowych.
Uczniowie mieli możliwość poczuć się jak studenci, gdy pod czujnym okiem doktora Andrzeja Swinarew i magistra Tomasza Flaka samodzielnie zbudowali aparaturę do przeprowadzenia procesu ekstrakcji terpenów ze skórki pomarańczowej.
Z kolei w Laboratorium Badań Własności Materiałów mgr inż. Karolina Gajos przybliżyła uczniom właściwości mechaniczne materiałów z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny wytrzymałościowej Instron 5982.
Uczniowie zwiedzili pracownię Zaawansowanych Technik Wytwarzania oraz wykonali podstawowe czynności związane z obsługą obrabiarki CNC.
Naszą wizytę w Instytucie nadzorował dr Jacek Krawczyk, który przybliżył tok pomaturalnego kształcenia w zakresie inżynierii materiałowej oraz możliwości uzyskania stopnia inżyniera w Uniwersytecie Śląskim.