Warsztaty na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

W środę 22 stycznia uczennice klasy III i I Technikum usług fryzjerskich oraz klasy I szkoły branżowej brały udział w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.
Uczennice miały możliwość poznać podstawy rysunku odręcznego oraz zastosować w praktyce takie pojęcia jak horyzont, perspektywa, moduł. Drapowanie czyli metoda polegająca na upinaniu materiału bezpośrednio na manekinie to były kolejne zajęcia, które pozwoliły na rozbudzenie wyobraźni i kreatywności związanej z modą i stylizacją.  W oparciu o proste kawałki tkanin dziewczyny  tworzyły wyszukane kreacje. Poznały tez łatwe sposoby na szybką i niebanalną transformację zwykłej, nudnej koszulki  i stworzenie z niej elementu ubioru przyciągającego uwagę. 
Zajęcia były zarówno twórcze jak i pełne humoru co widać na załączonych zdjęciach 🙂