Wycieczka do zakładów FCA Poland S.A. w Tychach (24.04.2017 r.)

 Dzięki uprzejmości Fiat FCA Poland uczniowie klas samochodowych mieli możliwość zwiedzać linie spawania oraz montażu pojazdów  Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon. Dodatkowo uczniowie poznali technologię lakierowania nadwozi samochodów produkowanych w Tyskim zakładzie Fiata, który jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie ok. 3 260 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe.

To już kolejne cykliczne zajęcia w ramach współpracy naszej szkoły z zakładami pracy, gdzie uczniowie nie tylko w teoretyczny ale także w praktyczny sposób są zapoznawania z materiałem nauczania.