XVI Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna 2018

Żubry i Podejźrzon księżycowy
XVI Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna im. Krystyny Bochenek odbyły się 30.11.2018r. W tym roku uczniowie szkół gimnazjalnych, podstawowych, ponadgimnazjalnych i dorośli zmierzyli się z tekstem napisanym przez Justynę Bargielską- współczesną poetką, pisarką, laureatką licznych nagród literackich. Tekst okazał się nie lada wyzwaniem dla piszących. Autorka dyktanda przekonywała o niezwykłości regionu, zwanego Ziemią Podlaską. Piszący dowiedzieli się, że jest to raj dla włochatych żubrów, niezwykłej przyrody, na czele z podejźrzonem księżycowym. Oprócz tekstu dyktanda pani Bargielska nagrała również wykład na temat ortografii i języka. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać go w oczekiwaniu na wyniki.

Zwycięzcy XVI Mistrzostw Ortograficznych Jaworzna im. Krystyny Bochenek

MISTRZ ORTOGRAFII – Paulina Kozub G4
II miejsce – Łucja Dubiel SP 20
III miejsce – Justyna Lach SP9

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

MISTRZ ORTOGRAFII – Grażyna Bilny LO3
II MIEJSCE – Aleksandra Guja LO3
III miejsce Angelika Boba LO1

DOROŚLI

MISTRZ ORTOGRAFII – Arkadiusz Kleniewski

Tekst dyktanda

 
Fundatorzy nagród

• Wydział Edukacji Kultury i Sportu w Jaworznie
• Wydział Promocji i Informacji w Jaworznie
• Firma Art-Com
• Zakłady Remontowe Energetyki Katowice
• Pracownia Fryzjerska Nina Zielińska
• FlyPark w Jaworznie
• PonadTo w Jaworznie
• Bacówka Jaworzno
• Wiktoria Jaworzno
• Rada Rodziców ZSP 3 Jaworzno