Narodowe czytanie.

I my też, jak w poprzednich latach, dołączyliśmy do Narodowego Czytania.
Tym razem było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, wybrane w głosowaniu internautów.
W tym roku czytaliśmy z niewielkim opóźnieniem, 5 września, bo tak ułożył się kalendarz roku szkolnego.
A czytali dla uczniów nauczyciele.
Był i Czepiec i Dziennikarz:
CZEPIEC
Cóz tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno?
Panna Młoda i Pan Młody:
PANNA MŁODA
Trza być w butach na weselu.
Chochoł z Jaśkiem rozprawiali:
CHOCHOŁ
Miałeś, chłopie, złoty róg,
miałeś, chłopie, czapkę z piór:
czapkę ze łba wicher zmiótł.
Tak bibliotekarze szkolni zapoczątkowali propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży i…dorosłych.
Czytajcie, czytajcie, bo książki to nie tylko wiedza, ale wprowadzają nas w inny świat.
Pozdrawiamy uczniów i nauczycieli, życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym i zapraszamy do biblioteki.

Bibliotekarze szkolni

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku do wspólnego Narodowego Czytania Polacy wybrali „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.