Konkurs

Stulecie, stulecie niepodległości… Kto walczył, kto się przyczynił do tego, że Polska jest wolna? Nasza niepodległość to także 16-wieczny Jan Kochanowski, który miał wpływ na rozwój języka literackiego, Adam Mickiewicz jeden z Trzech Wieszczów, który piórem walczył o niepodległość.
Ale nie możemy zapomnieć o naszej „małej” Ojczyźnie – naszym mieście. Tutaj też mamy swoich bohaterów, którzy chociażby dokumentowali dzieje naszego grodu, p. Czesław Kempiński Kujawianin z urodzenia, sercem Jaworznianin i pierwszy burmistrz Jaworzna – Franciszek Szatanek. O nich też należy pamiętać i o wielu innych postaciach historycznych, nauki, kultury, sztuki.
Świetną okazją, do przypomnienia zasług dla ojczyzny tych postaci, jest 100-lecie niepodległości. I dlatego dla uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły zorganizowaliśmy konkurs. Każdy uczeń wylosował ulicę z patronem. Jego zadaniem było odnaleźć ulicę, sfotografować się z napisem i przygotować kilka zdań o tej osobie.
Niektórzy poważnie podeszli do zadania, inni … po prostu zapomnieli. Efekty pracy to – selfie uczniów z tabliczką ulicy i przygotowane biografie.
Ci, którzy zadanie wykonali, zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale także „5” z języka polskiego i pozytywną uwagą w dzienniku.

Gratulujemy.

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Szysler
Renata Witek