Akcja krwiodawstwa – 9 marca 2017 r.

Kolejna udana akcja krwiodawstwa już za nami. Młodzież chętnie pomaga potrzebującym na wiele sposobów, a jednym z najpiękniejszych jest oddanie własnej krwi. Już od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaworznie regularnie uczestniczą w tych akcjach zarówno na terenie szkoły jak i poza nią.

Dzisiaj 9 marca, liczba młodych osób gotowych oddać krew była naprawdę spora – prawie 80 osób. Niestety wielu chętnych musi przybrać kilka kilogramów lub popracować nad swoimi żyłami (to żartobliwe stwierdzenie jednej z pań pielęgniarek). Sukcesem jest, że zarejestrowano 51 potencjalnych dawców, a krew oddały 24 osoby – to aż 12 litrów!

Serdecznie dziękujemy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za wsparcie naszej akcji. Bez Was nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku. Na następną akcję zapraszamy do naszej szkoły 24 października 2017, czyli już w następnym roku szkolnym.