Architektura wnętrz na WST

Odwiedziliśmy mury WST – klasa trzecia technikum budowlanego po raz kolejny, a uczniowie pierwszej rozpoczęli swoją przygodę z uczelnią wyższą. Tym razem naszym celem były zajęcia w laboratorium materiałów budowlanych oraz warsztaty z projektowania wnętrz w 3D w programie SketchUp.

Dr inż. Łuczak zaprezentowała nam w laboratorium wszelkiego rodzaju próby wytrzymałościowe – rozciąganie, ściskanie i zginanie drewna, betonu, stali i związanej zaprawy cementowej. Sami zrobiliśmy zaprawę i sprawdziliśmy jej konsystencję, wykonaliśmy też próbki do następnych badań. Prowadząca pokazała nam też inne maszyny  urządzenia znajdujące się na wyposażeniu laboratorium.

Mgr Marcin Bochenek natomiast poprowadził krótki wykład na temat wystawiennictwa oraz warsztaty z projektowania w programie SketchUp. Zajęcia prowadzone były zgodnie z innowacją pedagogiczną prowadzoną w naszej szkole pt. „Architektura wnętrz”.

Po zaznajomieniu nas z podstawowymi funkcjami programu, rozpoczęliśmy własną pracę twórczą. Niektórzy z nas po prostu projektowali standardowe wnętrza choć w zazwyczaj niestandardowych wykończeniach elementów budowlanych, inni umieścili porsche lub dinozaura w sypialni. Niezależnie jednak od kreatywności i gustu uczestników, wszystkim zajęcia bardzo się podobały.